ساخت سرور ابری رایگان ایجاد اکانت

تست نفوذ شبکه

آسیب‌پذیری‌ها‌ را زودتر از هکرها پیدا کنید!

تست نفوذ، چیزی است که این روزها همه سازمان‌ها، شرکت‌ها و افراد به آن نیاز دارند. همین الآن که در حال خواندن این مطلب هستید، ممکن است سیستم شما ده‌ها آسیب‌پذیری داشته باشد. این آسیب‌پذیری‌ها فرصتی برای هکرها فراهم می‌کنند تا بتوانند به سیستم شما نفوذ کرده و در آن اخلال ایجاد کنند.

اگر شما صاحب یک کسب و کار کوچک یا حتی یک وب‌سایت شخصی باشید، احتمالا فکر می‌کنید که هکرها با شما کاری ندارند. اما بهتر است بدانید که هدف 43% از حملات سایبری، کسب‌وکارهای کوچک هستند. البته سازمان‌های بزرگ هم از حملات سایبری در امان نیستند. اگر نگاهی به تاریخچه حملات سایبری بیندازید، می‌بینید که معروف‌ترین سازمان‌های جهانی هم بارها قربانی شده‌اند.

برای مثال، در سال 2020، یکی از پلتفرم‌های شرکت SolarWinds که توسعه‌دهنده نرم‌افزارهای سازمانی است، مورد نفوذ قرار گرفت. تبعات این حمله بسیار گسترده بود زیرا تمام شرکت‌هایی که از پلتفرم اوریون این شرکت استفاده می‌کردند هم آسیب دیدند. یکی از معروف‌ترین قربانیان این حمله، شرکت مایکروسافت بود.

تست نفوذپذیری چیست؟

تست نفوذپذیری (Pen-test یا penetration testing) به حملات سایبری شبیه‌سازی شده‌ای گفته می‌شود که برای شناسایی آسیب‌پذیری‌ها و نقاط ضعف یک سیستم انجام می‌شود. یک کارشناس تست نفوذ، با رضایت صاحب کسب و کار و در چارچوب‌های مشخص، به شبکه سازمان حمله می‌کند تا نقاط آسیب‌پذیری را که ممکن است مهاجم از طریق آن‌ها به شبکه نفوذ کند، شناسایی کند.

عواقب حملات سایبری بر هیچ‌کس پوشیده نیست. یک حمله سایبری علاوه بر آسیب‌های فیزیکی و خسارات مالی هنگفتی که به یک سازمان وارد می‌کند، اعتبار برند را هم زیر سوال می‌برد که همین مسئله نتایج نامطلوبی به دنبال خواهد داشت. این در حالی است که با هزینه‌ی اندکی می‌توان از تمام این پیامدهای منفی جلوگیری کرد.انواع تست نفوذ: • تست نفوذ جعبه سفید (White box)
 • در این نوع از تست نفوذ، تمام اطلاعات شبکه و سیستم، از جمله نقشه‌های شبکه و اطلاعات هویتی، در اختیار کارشناس قرار می‌گیرد. این مورد برای شبیه‌سازی یک حمله هدفمند مناسب است • تست نفوذ جعبه سیاه (Black box)
 • در این نوع از تست نفوذ، هیچ اطلاعاتی در اختیار کارشناس قرار نمی‌گیرد و او از دید یک مهاجم بیگانه به سیستم نگاه می‌کند. این نوع تست نفوذ، نشان می‌دهد که یک مهاجم بدون هیچ‌گونه اطلاعات هویتی، تا چه حد می‌تواند به سیستم آسیب بزند • تست نفوذ جعبه خاکستری (Grey box)
 • در این نوع، اطلاعات محدودی از جمله اطلاعات ورود به سیستم به کارشناس داده می‌شود. این مورد برای بررسی خطراتی که دسترسی‌های ممتاز می‌توانند به همراه داشته باشند مناسب است.  خدمات تست نفوذ ابر 1 : راهکاری برای حفاظت از سازمان شما

  همیشه شنیده‌ایم که پیشگیری بهتر از درمان است. در دنیای امنیت هم این مسئله کم و بیش صادق است. شناسایی نقاط ضعف شبکه به شما کمک می‌کند که استراتژی امنیتی خود را درست بچینید یا اگر لازم است آن را اصلاح کرده و بودجه خود را مدیریت کنید.

  ابر 1 ، خدمات تست نفوذ خود را از طریق سامانه و با چند کلیک انجام می دهد:

  • مرحله اول: تکمیل فرم حقیقی یا حقوقی
  • مرحله دوم: انتخاب نوع تست نفوذ
  • مرحله سوم: تایید و دریافت یکبار رمز و مشاهده فاکتور
  • مرحله چهارم: پرداخت نهایی و دریافت گزارش تست


  جهت استفاده از این نوع خدمت وارد سامانه زیر شوید :

  https://crm.akoit.ir


  برای اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات تست نفوذ با شماره 02191003016 تماس بگیرید.